Jakie dokumenty są wymagane przy ubieganiu się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Czego potrzebujesz, by uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

 

Tak naprawdę musisz być właścicielem wartościowej działki, domu czy mieszkania i złożyć odpowiednie dokumenty do wglądu pożyczkodawcy.


Aby uzyskać pożyczkę, poza złożeniem wniosku, musisz mieć przygotowane kilka dokumentów. W przypadku mieszkania będzie to numer Księgi Wieczystej, akt notarialny, zaświadczenie ze spółdzielni lub wspólnoty o niezaleganiu w opłatach czynszowych, zdjęcia pomieszczeń. Jeśli nie masz KW, musisz dostarczyć zaświadczenie ze spółdzielni o braku przeciwwskazań do wyodrębnienia KW. Jeśli chcesz pożyczkę pod zastaw domu, konieczny będzie numer KW, akt notarialny, wypis z rejestru gruntów, mapka geodezyjna, zdjęcia oraz dokument potwierdzający powierzchnię użytkową.

Pożyczka pod zastaw działki wymaga przedłożenia tych samych dokumentów, do tego wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Jeśli nieruchomość została nabyta w drodze spadku lub darowizny, dodatkowo należy przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu z podatku od spadku i darowizn lub opłaconym podatku. Opcjonalnie w przypadku każdej nieruchomości możesz dołączyć operat, ale nie starszy niż sprzed 2 lat.

 

Zapraszamy do kontaktu

-Pożyczka dla startupu

-Pożyczka pod zastaw na działalność gospodarczą

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości

-Jaki status musi mieć nieruchomość pod zastaw?

-Informacje na temat warunków ustanowionych przez banki odnośnie zdolności kredytowej